Wspólnota Żywego Różańca

Wspólnota Żywego Różańca Misja – modlitwa różańcowa w intencjach wskazanych przez Ojca Świętego, ważnych dla parafii, miasta, Ojczyzny i jej mieszkańców.

Formy – codziennie 220 osób w jedenastu różach odmawia indywidualnie różaniec we wskazanych intencjach, – prowadzenie modlitwy różańcowej we wspólnocie parafialnej, – czuwanie modlitewne każdego 16 dnia miesiąca.

spotkania: 16 – tego każdego miesiąca

kontakt: Anna Robaszkiewicz – tel.616241644, kom. 534156311,Anna Wituła 501632145

Sztandar Od 15.06.1995r. Wspólnota Żywego Różańca posiada swój sztandar. Towarzyszy on każdej ważnej uroczystości kościelnej.

INTENCJE Intencja modlitwy: 16 listopada 2017 r.- 15 grudnia 2017 r.

INTENCJA MIESIĄCA:  Aby czas Adwentu był czasem rozwoju duchowego i radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. O pokój na świecie, pokój w ludzkich sercach.

 INTENCJE STAŁE:

Z Maryją, Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii , o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu, w podziękowaniu za świętość Jana Pawła II, o beatyfikację Sług Bożych ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, ks. kard. Augusta Hlonda i Pauliny Jaricot (czyt. Żariko). O chwałę Nieba dla śp. ks. kan. Romana Mikołaja Kosteckiego. O błogosławieństwo  i opiekę Matki Bożej dla Ojca Świętego Franciszka oraz papieża  Benedykta XVI. O potrzebne łaski dla Kapłanów Archidiecezji Gnieźnieńskiej a szczególnie dla Duszpasterzy naszej parafii. Za członków Wspólnoty Żywego Różańca i ich Rodziny -żywych i zmarłych, o rozwój duchowy i liczebny. O zgodę, jedność i miłość w Rodzinach. Za chorych, samotnych i cierpiących parafian.Za wszystkich dobrodziejów naszej parafii – żywych i zmarłych.

„Jako modlitwa o pokój, różaniec był też zawsze modlitwą rodziny i za rodzinę (…) Trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie i do modlitwy za rodziny, wykorzystując nadal tę formę modlitwy.”

z listu o Różańcu,Watykan 16 X 2002