Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2017
1. Dzisiaj 13 sierpnia przypada Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 20.00, a po niej nabożeństwo różańcowe.
2. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwyczajowo obchodzone jako Matki Bożej Zielnej. Niedzielny porządek mszy św., a więc 7.45, 9.30, 11.00 i 20.00. Po każdej mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Wiązanki ziół i kwiatów będą rozprowadzane przed każdą mszą św. przez Parafialny Zespół Caritas. Zapraszamy osoby chętne do pomocy w poniedziałek 14 sierpnia na godz. 17:00 do salki pod kościołem. Można przynieść kwiaty.
3. Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu w czwartek od godz. 17.30 do 18.30 i w piątek od godz. 9.00 do 10.00.
4. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 21.30.
5. Przypominamy o akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Kosz na artykuły szkolne wystawiony za ławkami będzie do 20 sierpnia. Można jeszcze zapisywać się na wyjazd na Lednicę Seniora, która odbędzie się 2 września br.
6. Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na cele remontowe. Na początku września rozpoczniemy prace związane z osuszeniem murów i poprawą wentylacji pomieszczeń pod kościołem. Dziękujemy za złożone ofiary i wszelkie zaangażowanie. Bardzo dziękuję też wszystkim osobom, które zorganizowały i poprowadziły obydwa turnusy wypoczynku dzieci w Kozielsku. Bóg zapłać za wszelkie dobro!
7. Informujemy, że zmienił się parafialny numer telefonu. Dotychczasowe dwa numery przestaną działać pod koniec sierpnia. Na stoliku za ławkami wyłożone są wizytówki z podstawowymi danymi kontaktowymi. Informacje także na stronie internetowej naszej parafii.
8. Rektor Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że trwa tzw. drugi nabór do naszego Seminarium i na Wydział Teologiczny w Poznaniu, gdzie kształcą się przyszli kapłani oraz studiują osoby świeckie. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. W modlitwie pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania, a także za tych, którzy już zdecydowali się na rozpoczęcie formacji do kapłaństwa.
9. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Przewodnika Katolickiego”, a w nim m. in. o pielgrzymce, a także wywiad z dziennikarzem sportowym Rafałem Patyrą.
10. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych z wymienianek. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek …

Ogłoszenia z minionego tygodnia:
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PRZEMIENIENIE PAŃSKIE – 6.08.2017
1. W wakacje letni porządek sprawowania Mszy św. W dni powszednie godz. 7.30 i 19.00. W niedziele Msze św. o godz. 7.45, 9.30, 11.00 i 20.00.
2. Biuro parafialne będzie czynne do 31 sierpnia we wtorki i czwartki od godz. 17.30 do 18.30, a w piątki od godz. 9.00 do 10.00.
3. Według Ministerstwa Zdrowia w Polsce 2% społeczeństwa jest uzależniona, a 12% nadużywa alkoholu. Dlatego tradycyjnie w miesiącu sierpniu jesteśmy szczególnie zaproszeni do modlitwy o trzeźwość narodu polskiego.
4. Dzisiaj 6 sierpnia po Mszy św. o 11:00 druga grupa dzieci wyjeżdża na kolonię do Kozielska.
5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 21.30.
6. Bardzo dziękujemy za wszelkie zaangażowanie i złożone ofiary w tym tygodniu. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele remontowe.
7. Parafialny Klub Seniora organizuje wyjazd na Lednicę Seniora, która odbędzie się 2 września br. Są jeszcze wolne miejsca.
8. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Przewodnika Katolickiego”, a w nim m. in. o wychodzeniu z uzależnienia we wspólnocie Cenacolo.
9. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych z wymienianek. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek …