Ogłoszenia duszpasterskie

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2017
1. Od dzisiaj rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Łukasz Olszewski CM duszpasterz akademicki z kościoła Świętego Krzyża w Warszawie. Pierwsze nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. także o 16.45. Specjalna nauka dla dzieci na Eucharystii o godz. 11.00. W tygodniu spotkania rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 8.30 i 19.00. Dla dzieci osobny program rekolekcji został podany w szkole. Szczegóły na plakacie i parafialnej stronie internetowej.
2. Zwracamy uwagę że w czasie rekolekcji odbędą się specjalne spotkania dla rodziców kandydatów do Bierzmowania z klas I-III gimnazjum w poniedziałek i dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 20.00.
3. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym.
4. W poniedziałek 27 marca po spotkaniu rekolekcyjnym rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się krótkie zebranie dla rodziców uczniów z klas trzecich.
5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.45 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych, które prowadzone będzie przez członków wspólnoty Kościoła Domowego.
7. Podobnie jak w roku ubiegłym nasza parafia organizuje w nocy z 31 marca na 1 kwietnia Ekstremalną Drogę Krzyżową – nocne nabożeństwo połączone z wędrówką po Puszczy Zielonka na trasie ok. 35 km.
8. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po porannej Mszy św.
9. Zespół TDUM Źródło zaprasza na krótki koncert muzyki dawnej, który odbędzie się w sobotę 1 kwietnia po wieczornej Mszy św.
10. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
11. Na stoliku za ławkami wyłożone są koperty daniny rodzin za rok 2017. Do tej pory złożono 33 ofiary na sumę 1720 zł.
12. Sklepik parafialny czynny jest po każdej Mszy św. – rozprowadzane są świece wielkanocne w kształcie jajka oraz paschaliki. Można również nabyć kartki świąteczne i dekoracje oraz książki dla dzieci i dorosłych.
13. Poszukujemy dwóch wychowawców z kwalifikacjami na kolonię do Kozielska w dniach 6-13 sierpnia. Informacja w sklepiku parafialnym.
14. Dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w przeprowadzeniu prac remontowych i porządkowych w pomieszczeniu Caritas przy Placu Kasztanowym.
15. Osoby zapisane na wyjazd do Dębek proszone są o wpłatę zaliczki do połowy kwietnia u organizatora.
16. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony za ławkami.
17. Parafialna całodzienna Spowiedź wielkopostna będzie w naszej parafii w sobotę 8 kwietnia. Szczegółowy program podany jest na plakacie i stronie internetowej.
18. Nawiedzenie chorych w kwietniu będzie w Wielki Piątek (14 dnia tego miesiąca).
19. Spotkanie dla lektorów młodszych i starszych przed Triduum Paschalnym odbędzie się 9 kwietnia po wieczornej Mszy św.
20. Nadal prosimy o załatwianie i przynoszenie fantów na loterię dobroczynną, dzięki której dofinansowujemy letni wypoczynek dzieci.
21. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

 

Ogłoszenia z minionego tygodnia:

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2017
1. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach ok. 16.45 Msza św. recytowana bez kazania.
2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.45 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych.
4. Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczniemy od przyszłej niedzieli. Poprowadzi je ks. Łukasz Olszewski CM duszpasterz akademicki z kościoła Świętego Krzyża w Warszawie. Pierwsze nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. także o 16.45. Specjalna nauka dla dzieci na Eucharystii o godz. 11.00. W tygodniu spotkania rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 8.30 i 19.00. Dla dzieci osobny program rekolekcji będzie podany w szkole. Szczegóły na plakacie i parafialnej stronie internetowej.
5. Zwracamy uwagę że w czasie rekolekcji odbędą się specjalne spotkania dla rodziców kandydatów do Bierzmowania w poniedziałek i dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 20.00.
6. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.
7. Na stoliku za ławkami wyłożone są koperty daniny rodzin za rok 2017. Nasze zobowiązania wobec Stolicy Apostolskiej, Diecezji i Seminarium Duchownego wynoszą ponad 30000zł. Do tej pory złożono 13 ofiar na sumę 720 zł.
8. Sklepik parafialny czynny jest po każdej Mszy św. – rozprowadzane są świece wielkanocne w kształcie jajka oraz paschaliki. Można również nabyć kartki świąteczne i dekoracje oraz książki dla dzieci i dorosłych.
9. „WITAJ WIOSNO” spotkanie Klubu Seniora w sobotę 25 marca o godz. 14.00 przy ognisku na terenie przykościelnym.
10. Osoby zapisane na wyjazd do Dębek proszone są o wpłatę zaliczki do połowy kwietnia u organizatora.
11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony za ławkami.
12. Podobnie jak w roku ubiegłym nasza parafia organizuje w nocy z 31 marca na 1 kwietnia Ekstremalną Drogę Krzyżową – nocne nabożeństwo połączone z wędrówką po Puszczy Zielonka na trasie ok. 35 km. Wszystkich chętnych (wyłącznie osoby pełnoletnie ) zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek 24 marca o godz. 19.00 w salce pod kościołem.
13. Do naszego festynu parafialnego pozostały jeszcze sporo czasu, ale już dzisiaj prosimy o załatwianie i przynoszenie fantów na loterię dobroczynną, dzięki której dofinansowujemy letni wypoczynek dzieci.
14. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.