Ogłoszenia duszpasterskie

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2017
1. Trwa czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litanię odmawiamy każdego dnia po wieczornej Mszy św.
2. W oktawie Bożego Ciała wieczorem Msze św. z procesją eucharystyczną.
3. W czwartek zakończenie oktawy na Osiedlu 600-lecia w tradycyjnym miejscu na ul. Morelowej.
4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma postu.
5. Msze św. na zakończenie roku szkolnego w piątek dla gimnazjalistów o godz. 8.00, a dla uczniów podstawówki o godz. 9.00. W tym dniu nie będzie Eucharystii o godz. 7.30.
6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 21.30.
7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. dziękczynna za posługę Ks. Proboszcza i Ks. Przemysława w naszej parafii.
8. „Bóg zapłać „ za wszystkie złożone ofiary.
9. Jubileuszowa pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej planowana jest w terminie 24.04 do 06.05.2018. Ramowy program dostępny w gablocie i na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.
10. Sklepik parafialny w miesiącu lipcu i sierpniu będzie czynny tylko po Mszy św.o godz. 11.00.
11. Punkt Caritas przy Pl. Kasztanowym w lipcu będzie nieczynny.
12. Wyjazd nad morze do Dębek – z piątku na sobotę (23/24 czerwca) o godz. 1.00w nocy. Zbiórka przy kościele.
13. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje tygodniowy pobyt w Taize we Francji. Wyjazd od 8 do 17 lipca. Całkowity koszt dla osób do 30 roku życia to 300zł + 45 euro. Jednym z uczestników wyjazdu będzie Ks. Prymas Wojciech Polak. Szczegółowe informacje u ks. Rafała.
14. 28 lipca po raz kolejny wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Bliższych informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Rafał.
15. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
16. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek 20 czerwca o godz. 19.30.

 

Ogłoszenia z minionego tygodnia:

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06.2017
1. Trwa czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litanię odmawiamy każdego dnia po wieczornej Mszy św.
2. We wtorek po wieczornej Mszy św. modlitwy do Matki Bożej Fatimskiej i procesja.
3. Ojcowie Sercanie z Owińsk zapraszają we wtorek na główne obchody Uroczystości Stulecia Rocznicy Objawień Fatimskich o godz. 12.00. Szczegóły na plakacie.
4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msza św. na Nowym Rynku o godz. 10.00, a następnie procesja ulicami Długą, Grobla, Widok i Dolina. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na ulicy Długiej przy sklepie Mila, przy Targowisku, na rogu Długiej i Grobla, oraz na końcu ulicy Dolina.
5. Czwartek jest także dniem naszego Parafialnego Festynu Rodzinnego. Rozpocznie się on tradycyjnie o godz. 16.00 na Nowym Rynku. Prosimy o przynoszenie wypieków do kawiarenki od godz. 15.30. Jak zwykle czekają nas występy artystyczne, zajęcia dla dzieci, możliwość przejazdu bryczką, stoiska i loteria dobroczynna, z której dochód przeznaczamy na letni wypoczynek dzieci. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego świętowania.
6. Nadal usilnie prosimy jeszcze o załatwianie i przynoszenie fantów na loterię do wtorku.
7. W piątek jeśli będzie sprzyjająca pogoda organizujemy pod kierunkiem ks. Przemysława rajd rowerowy na dystansie ok. 20 km po Puszczy Zielonka. Chętnych zapraszamy na godz. 9.00 prze kościół.
8. W piątek dzień WŻR rozpocznie się wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o godz. 17.30.
9. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 21.30.
10. W sobotę Msza św. dla osób chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Chorych o godz. 10.00. Następnie spotkanie przy grillu na terenie przykościelnym.
11. W sobotę odbędzie się parafialny turniej tenisa stołowego w trzech kategoriach wiekowych na sali sportowej Gimnazjum nr 2. Zapisy od 9.30, a rozpoczęcie o godz. 10.00. Szczegółowe informacje w gablotce i u ks. Przemysława.
12. „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary. Na stoliku za ławkami wyłożone są koperty na daninę rodzin.
13. Jubileuszowa pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej planowana jest w terminie 24.04 do 06.05.2018. Ramowy program dostępny w gablocie i na parafialnej stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.
14. Sklepik parafialny poleca: dekoracje na Boże Ciało oraz chorągiewki w barwach narodowych i kościelnych.
15. Wyjazd nad morze do Dębek – z piątku na sobotę (23/24 czerwca) o godz. 1.00 w nocy. Zbiórka przy kościele.
16. Jest jedno wolne miejsce dla chłopca na kolonie do Kozielska w dn. 6-13 sierpnia.
17. Diecezjalne Duszpasterstwo młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży WIOSŁO organizują tygodniowy pobyt w Taize we Francji. Jest to zaproszenie do szukania komunii z Bogiem poprzez wspólną modlitwę, śpiew, ciszę i osobistą refleksję. Wyjazd od 8 do 17 lipca. Całkowity koszt dla osób do 30 roku życia to 300zł + 45 euro. Jednym z uczestników wyjazdu będzie Ks. Prymas Wojciech Polak. Szczegółowe informacje u ks. Rafała.
18. W dniach 16 – 17 czerwca w Gnieźnie odbędzie się szkolenie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, na które zaproszona jest cała młodzież z archidiecezji. Może to być dobry pomysł na kontunuowanie działań wolontariatu po ŚDM. Wiecej informacji udziela ks. Rafał.
19. 28 lipca po raz kolejny wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka ma wyjątkowy charakter ponieważ odbywa się w jubileuszowym roku 300 lat koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy do pielgrzymowania nie tylko młodzież, ale również całe rodziny. Bliższych informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Rafał.
20. Zgodnie z dekretem Księdza Prymasa z dniem 1 lipca nastąpią zmiany personalne w naszej parafii. Ksiądz proboszcz przechodzi do pracy duszpasterskiej w Parafii św. Andrzeja Boboli w Złotnikach Kujawskich, a ks. Przemysław zostaje wikariuszem w Parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie. Nowym proboszczem będzie ks. Piotr Szymkowiak, dotychczasowy wikariusz Parafii Katedralnej w Gnieźnie.
21. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
22. We wtorek i środę o godz. 17.00 odbędzie się przy kościele dla dziewcząt próba sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała.