Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2017
1. Spotkania:
– ZIARNO – we wtorek godz. 16.00 w salce pod kościołem;
– próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 17:00 w salce pod kościołem;
2. Msze roratnie dla dzieci będą od poniedziałku do piątku o 18.00 i w sobotę o 7.30. Dla młodzieży i dorosłych specjalna msza roratnia we wtorki i czwartki o godz. 6.00. Po niej zapraszamy na śniadanie. W tych dniach nie będzie już mszy o 7.30. Myśl przewodnia wszystkich rorat będzie skupiona wokół św. Józefa.
3. 7 grudnia przypada I czwartek miesiąca. Spowiedź dla gimnazjalistów od godz. 17.00. Tego dnia biuro parafialne czynne od 16.00 do 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań rozpocznie się po Mszy św. wieczornej i trwać będzie do północy. Ostatnia godzina adoracji jest tzw. godziną świętą. Od godz. 22.00 do 23.00 możliwość spowiedzi.
4. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wszystkie panie zapraszamy na spotkanie z siostrami ze zgromadzenia Elżbietanek zatytułowane „Kobieta perłą w rękach Boga”. Rozpoczynamy mszą św. o godz. 18.00, a następnie spotkanie w salce pod kościołem.
5. Ks. Rafał odwiedzi chorych przed świętami Bożego Narodzenia w sobotę 9 grudnia od godz. 9:00. Dodatkowe osoby można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.
6. W dniach od 8-10 grudnia w Złotnikach Kujawskich odbędą się Dni Radości rekolekcje adwentowe dla młodzieży. Bliższych informacji udziela ks. Rafał
7. Na wystawionej w kruchcie kościoła choince umieszczone zostały kolorowe serduszka, które mogą zabrać osoby, pragnące przygotować paczkę świąteczną dla wybranego dziecka. Przygotowaną paczkę wraz z serduszkiem można złożyć w kościele przy tabernakulum lub w Punkcie Caritas przy Placu Kasztanowym 14 w godz. otwarcia (wtorek, czwartek) do 17 grudnia 2017 r.
8. W okresie od 04-16 grudnia 2017 r., do koszy wystawionych w kilku sklepach na naszym osiedlu, składać można artykuły żywnościowe dla rodzin potrzebujących z naszego osiedla.
9. Sklepik parafialny czynny w adwencie po każdej Mszy św. poleca: świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” ( duża 13 zł, mała 7 zł), lampiony roratnie, kartki świąteczne, komplety kolędowe, komplety do I Komunii Św. (łańcuszek i medalik).
10. Opłatki na stół wigilijny będą roznoszone do domów od poniedziałku 4 grudnia przez członków Caritas i osoby upoważnione. Dziękuję osobom, które przygotowały obwolutę, pakowały opłatki i będą je roznosiły. Bóg zapłać! W tym tygodniu przeprowadziliśmy gruntowne sprzątanie pomieszczeń pod kościołem. Dziękuję osobom, które się w to zaangażowały. Bóg zapłać za wszelkie dobro, wykonane prace oraz składane ofiary.
11. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Przewodnika Katolickiego”
12. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia z minionego tygodnia:
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 26.11.2017
1. Spotkania:
– rodzice ministrantów i lektorów w niedzielę o godz. 17.00 na plebanii;
– rodzice dzieci I-komunijnych w poniedziałek o 19.00 w kościele;
– ZIARNO – we wtorek godz. 16.00 w salce pod kościołem;
– próba scholii dziecięcej w czwartek o godz. 17:00 w salce pod kościołem;
2. Zapraszamy wszystkich wolontariuszy i sympatyków Stowarzyszenia Dzieje na mszę św. za wstawiennictwem św. Rity, która odbędzie się we wtorek 28.11.2017 o godz. 19.30 w kościele.
3. W I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i także okazja do skorzystania z Sakramentu pokuty od godz. 20.30 do 21.00. Na zakończenie nabożeństwo do NSPJ, a następnie Msza św.
4. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o 7.30.
5.Odwiedzi chorych przed świętami Bożego Narodzenia w sobotę 9 grudnia od godz. 9:00. Dodatkowe osoby można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.
6. Pakowanie opłatków na stół wigilijny w piątek 1 grudnia o godz. 17:00 w salce pod kościołem. Zapraszamy osoby chętne do pomocy i do roznoszenia opłatków. Opłatki będą roznoszone do domów od poniedziałku 4 grudnia przez członków Caritas i osoby upoważnione.
7. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Msze roratnie dla dzieci będą od poniedziałku do piątku o 18.00 i w sobotę o 7.30. Dla młodzieży i dorosłych specjalna msza roratnia we wtorki i czwartki o godz. 6.00. Po niej zapraszamy na śniadanie. Myśl przewodnia wszystkich rorat będzie skupiona wokół św. Józefa.
8. Sklepik parafialny poleca: świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” ( duża 13 zł, mała 7 zł), kartki świąteczne, komplety kolędowe, komplety do I Komunii Św. (łańcuszek i medalik – srebro). Zwolniły się 3 miejsca na Zimowisko. Informacja w sklepiku.
9. Tydzień temu rozprowadzając chlebki zebraliśmy 2800 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Pieniądze przekażemy na jadłodajnię dla ubogich. Zakończono prace w salkach pod kościołem. Zamontowano układ wentylacji. Zostały wykonane także prace elektryczne. Bóg zapłać za wszelkie dobro, wykonane prace oraz składane ofiary, także wpłacone na konto.
10. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem”. Za ławkami wyłożona jest bezpłatna gazeta „Dobre nowiny”.
11. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…