Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2017
1. Spotkania:
– dzieci pierwszokomunijne z klas A,B,C poniedziałek godz. 15.30 na salce pod kościołem
– ZIARNO – spotkania dzieci ze Słowem Bożym we wtorek godz. 16.00 w salce pod kościołem
– Parafialny Zespół Caritas w środę o godz. 19:00 w Punkcie Caritas
– w czwartek o godz. 17:00 próba scholii dziecięcej w salce pod kościołem
– dzieci pierwszokomunijne z klas D,E,F piątek godz. 15.30 na salce pod kościołem
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 21:00 do 21:30.
2. Nabożeństwa różańcowe w niedziele o 18.30, a w tygodniu o 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorek, czwartek i piątek.
3. W poniedziałek dzień Wspólnoty Żywego Różańca. 17.30 różaniec, a po nim msza św.
4. Przez cały rok w naszej archidiecezji trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdego dnia w innej parafii. W czwartek 19 października wypada nasz dyżur. Adoracja rozpocznie się po mszy porannej i trwać będzie do godz. 22.00 z przerwą na mszę św. o godz. 18.00. Podejmijmy jako wspólnota to modlitewne dzieło. W zakrystii wyłożona jest lista na poszczególne godziny adoracji. Zadbajmy, aby zawsze ktoś trwał na modlitwie.
5. Na stoliku za ławkami wyłożone są druki na wymienianki jednorazowe. Za zmarłych modlić się będziemy od 2 do 8 listopada przed mszą wieczorną. Prosimy wymienianki wypełniać drukowanymi literami i składać w biurze lub po mszach świętych w zakrystii.
Wymienianki roczne przyjmujemy wyłącznie w biurze parafialnym. Można to zrobić dodatkowo w poniedziałek od 18.45 do 20.00.
6. Zapisy na Zimowisko w Głazie dla dzieci i młodzieży odbędą się we wtorek o godz. 19:00 w salce pod kościołem. Zapraszamy rodziców.
7. Zespół TDUM Źródło zaprasza na koncert muzyki wielogłosowej o tematyce maryjnej, który odbędzie się w sobotę 21 października po mszy wieczornej.
8. Spotkanie członków klubu z okazji DNIA SENIORA odbędzie się 28 października o godz. 14:00. mszą św. w kaplicy św. Wojciecha
9. Spotkanie dla osób, które zapisały się na przyszłoroczną pielgrzymkę do Ziemi Świętej odbędzie się we wtorek 24 października o godz. 20.00 na salce pod kościołem.
Sklepik poleca: książeczki i komplety komunijne.
10. Tydzień temu zebraliśmy 3975 zł z przeznaczeniem na cele inwestycyjne parafii, a na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 1150zł. Bóg zapłać za składane ofiary oraz prace porządkowe wykonane w tym tygodniu.
11. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Przewodnika Katolickiego” a w nim m. in. o największym sanktuarium maryjnym w świecie – historia Aparecidy zaczęła się od wyłowienia maleńkiej figurki.

Ogłoszenia z minionego tygodnia:
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.10.2017
1. Spotkania:
– katechezy dla narzeczonych – w poniedziałek godz. 19.00;
– ZIARNO – spotkania dzieci ze Słowem Bożym we wtorek godz. 16.00 w salce pod kościołem
– Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 21:00 do 21:30.
2. Nabożeństwa różańcowe w niedziele o 18.30, a w tygodniu o 17.30. Dzieci zapraszamy we wtorek, czwartek i piątek.
3. Zostało jeszcze kilka miejsc na wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach i Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej (14-15.10). Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą 50 zł.
4. W piątek 13 października przypada Dzień Fatimski. Różaniec o 17.30 i msza św. o godz. 18.00. Przypominamy o peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej, którą można zabrać do domu po wieczornej mszy i oddać dnia następnego. Pragniemy w ten sposób uczcić 100. rocznicę objawień. Można zapisywać się w zakrystii.
5. Sklepik poleca: książeczki i komplety komunijne (medalik + łańcuszek)
6. Na stoliku za ławkami wyłożona jest lista poparcia ustawodawczej inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję”.
7. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych. Za tydzień liczyć będziemy osoby uczestniczące w nabożeństwie i przyjmujące komunię św.
8. Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne, a po mszach św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za składane ofiary.
9. Przed kościołem do nabycia numer październikowy „Małego Gościa Niedzielnego”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Przewodnika Katolickiego” a w nim m. in. rozmowa z watykanistą, autorem książki „Papież, który zapalił świat”.